Світ ягід. Він дивний. Жимолость – одна з його представниць. Вона вважається просто незамінною для дієтичного та лікувального харчування. Чудовий чагарник з досить великими квітами, які розпускаються вже ранньою весною, прикрасить будь-яку ділянку. А дикоростучу рослину можна побачити в гайках або ж на узліссі.
Латинська назва жимолості – Lonicera. Латинська назва цієї рослини – Lonicera. І отримав рід «жимолостеві» його в честь відомого німецького ботаніка, фізика і математика А. Лоніцера. Так свідчать наукові джерела. А в народі вважається, що слово жимолость складається з двох похідних – «життя» і «молодість».
І дійсно, якщо поглянути на біохімічний склад плодів жимолості їстівної, то неодмінно переконаєшся в тому, яка це корисна ягідка. Адже в ній є і вітаміни, і мінерали, і органічні кислоти, і фруктоза з глюкозою та багато інших цінних речовин, які допомагають організму людини повноцінно функціонувати. Адже не дарма народна медицина використовує цю чудо-ягоду вже кілька століть.
Особливо цінується жимолость жителями великих мегаполісів. З’їдаєш жменьку – іншу і організм може протистояти будь-якій вірусній атаці завдяки загальнозміцнюючій дії, якою володіє ця ягода, звичайно ж, через свій незвичайний склад. А ще вона виводить солі важких металів, що є важливою якістю для жителів районів не зовсім благополучних з екологічної точки зору.
Жимолость їстівна допомагає, так званим, «сердечникам» і «гіпертонікам». Вона знижує артеріальний тиск і бореться з такою небезпечною недугою, як атеросклероз. Ввести в свій раціон жимолость слід людям, що страждають частими кровотечами з носа. Інгредієнти, що входять до складу рослини, зміцнять стінки кровоносних судин, які стануть не такими крихкими.
З’їдаючи всього лише невелику чашечку свіжих або навіть заморожених ягід, можна поповнити денну потребу організму у вітамінах В-групи і залізі. Пектин і антоціани, які містяться в плодах жимолості діють як антиоксиданти, сповільнюють старіння клітин, а також їх перетворення в злоякісні.
Впорається ця чудова ягода і з всілякими процесами запального характеру. Особливо це стосується верхніх дихальних шляхів. Володіє жимолость ще сечогінними і жовчогінними властивостями. Допомагає впоратися ця ягода і з хворобами шлунково-кишкового тракту, такими як гастрит, виразка шлунку і дванадцятипалої кишки. Чудовий спосіб поліпшити пам’ять і зір – протягом двох тижнів з’їдати по 100 грамів цієї корисної ягоди.
Ягоди жимолості можна заморожувати. Від такої процедури корисні властивості не втрачаються. Можна варити з них варення, желе, готувати відвари, кисілі. Зберігаються корисні властивості і в сушеній ягоді. З плодів жимолості їстівної роблять вино, а також смачні соки.
Чагарник можна виростити в своєму саду або ж купити ягоду через наш інтернет-магазин, зв’язавшись з нами по телефону. Сушені плоди продаються і в спеціалізованих аптеках. Не полінуйтеся і включіть в свій раціон хоча б на пару тижнів насичені всілякими корисними речовинами небесно-синього кольору ягоди жимолості їстівної. Результат не змусить себе чекати. Ви станете ще міцніше і здоровіше.