Волоський горіх прийшов до нас із Середньої Азії. Ще стародавні греки називали цей різновид горіхів жолудями богів. У наш час волоські горіхи зарекомендували себе як їжа розуму або продукт для розуму.
Волоські горіхи – дійсно важлива й необхідна частина раціону харчування людини. Варто тільки глянути на їхній хімічний склад, і все одразу стає зрозуміло. Білки, жири, вуглеводи, клітковина (харчові волокна), дубильні речовини, зола, вітаміни А, В-групи, РР (ніацин), С, Е, макроелементи (кальцій (Са), калій (К), натрій (Na), магній (Mg), фосфор (P)), мікроелементи (залізо (Fe), йод (I), марганець (Mn), цинк (Zn), фтор (F), мідь (Cu)) – хіба це не скарб для здоров’я людини?
Уся користь цього різновиду горіхів міститься й обумовлена саме комбінацією цих речовин і елементів. Крім кулінарії, волоські горіхи широко застосовуються в медицині, причому як у народній, так і в традиційній. А головне, терапевтичну ефективність дають усі частини рослини: і листя, і кора дерева, і навколоплідна шкірка.
Кора дерева містить у собі масу біологічно активних елементів і речовин, таких як стероїди, хінони, тритерпеноїди, вітамін С. Листя багате на ефірні олії, альдегіди, каротин, фенолкарбонові кислоти, кумарини, високі ароматичні вуглеводи. І навіть навколоплідник самого горіха має цілющі властивості, адже до його складу входять багато вітамінів, кислоти натуральні органічні та інші корисні й необхідні для здорової й активної життєдіяльності організму елементи.
При яких же захворюваннях можна й потрібно вживати волоські горіхи? Насамперед, варто зазначити, що цей продукт досить калорійний, а тому при ожирінні й дотриманні дієтичного раціону харчування до меню можна включати не більше п’яти ядер горіхів на добу. І навіть настільки мала кількість цього унікального й воістину чарівного продукту здатна на багато чудес.
Наприклад, волоські горіхи при регулярному вживанні в найменших дозуваннях (три-п’ять горіхів на день) сприяють нормалізації процесу шлункової секреції. Причому відбувається це незалежно від того, знижений рівень секреції або підвищений. Ядра цих горіхів є чудовою профілактикою атеросклерозу, а при наявності цього захворювання – лікарським засобом. Східна медицина застосовує їх у випадках необхідності екстреного зняття сильної нервової напруги пацієнта.
Через присутність у цього різновиду горіхах марганцю й цинку, які позитивно впливають на процес зниження в крові цукру, цей продукт рекомендується як ліки вживати діабетикам, особливо інсулінозалежним пацієнтам. При цьому волоські горіхи, завдяки низькому вмісту вуглеводів, є профілактикою ожиріння печінки, яке нерідко супроводжує цукровий діабет.
Волоські горіхи рекомендується вживати регулярно тим, у кого в крові знижений рівень гемоглобіну і очевидними є всі ознаки залізодефіцитної анемії. Ці горіхи профілактують артеріальні захворювання, оскільки допомагають зберігати еластичність стінок кровоносних артерій і судин шляхом скорочення процесу їх затвердіння.
Гіпертонія, суглобні захворювання, мастопатія, міома, імпотенція й безплідність, зоб і багато інших хвороб можна попередити, якщо включити до свого щоденного меню всього п’ять-сім плодів волоського горіха на день. Це ж зовсім не багато, чи не так? Але дуже ефективно й дієво у випадках різного роду захворювань. А якщо поєднувати волоські горіхи з медом і іншими корисними продуктами, наприклад з курагою, родзинками і чорносливом – у результаті вийде незамінний продукт для профілактики серцево-судинних хвороб і зміцнення імунної системи людини.