А ви знали, що прямим призначенням кухаря-кондитера є саме приготування варень, а не виготовлення ексклюзивних та унікальних тістечок, тортів, печива? Так, так, так, саме кондитери варять варення. І зараз вам стане зрозуміло, чому.
Справа в тому, що наше слово іменник «кондитер» походить від італійського дієслова «кандієре», що означає в перекладі «варити в цукрі». Латинське слово «кандітор» означає «майстерність приготування їжі». Простежити, яким чином два цих поняття злилися в єдине вченим-філологам не вдалося,занадто вже давно це сталося. Але сьогодні саме тих, хто варить в цукрі різні ягоди і фрукти, тобто виготовляє звичайнісінькі варення, називають не кандірами, а кондитерами.
Домашнє малинове варення
Після теоретичної частини нашого майстер-класу давайте приступимо до приготування самого популярного й улюбленого всіма і вусьому світі десерту – малинового варення. Багато починаючих господинь задаються питанням: що потрібно для смачного варення? Відповідь на нього дуже проста:
- Стигла соковита ягода (1 кг малини).
- Цукор-пісок (1 кг).
Але, тільки лише взяти змішати інгредієнти і уварити їх класичним способом для отримання смачного і ароматного результату недостатньо. Тут важливо знати деякі секрети. Наприклад, уварювали малинове варення до густоти категорично не можна, адже ягода-малина дуже ніжна. Якщо її довго варити ні малинового смаку, ні літнього аромату від варення можна не чекати.
Але як же зберегти смак, аромат і корисні якості диво-ягоди?
- Відміряємо 700 г цукру і в емальованому посуді викладаємо ягоди шарами кожен шар пересипаємо цукром. Ми залишаємо пускати сік на 8 годин у холодильнику, на полицях, де повинні зберігатися овочі.
- Виділений сік зливаємо в каструлю, доводимо до кипіння, всипаємо цукор, що залишився (300 г), проварюємо, знімаючи пінку. Після закінчення утворення пінки знімаємо з вогню, даємо охолонути до 60 градусів.
- Потім додаємо ягоди в сироп, ставимо на невеликий вогонь, чекаємо поки закипить, знімаючи пінку кип’ятимо варення не більше 8 хвилин. Розливаємо варення по стерильних баночках, закручуємо кришками.
Відкриваючи взимку таку баночку, ви завжди будете відчувати неймовірно приємний аромат і смак літа, сонячного тепла, заряджатися життєвою енергією, силами, вітамінами та іншими корисними речами.
Виробництво варення
Процес приготування варення на виробництві дещо відрізняється від домашнього. Після приготування сировини ягоди спочатку бланшують у воді, щоб розм’якшити шкірку і зробити м’якоть більш проникною.
Сироп готується на основі цукру з додаванням патоки, щоб уникнути в подальшому кристалізації варення. Потімуспеціальних варильних казанах з паровою сорочкою і перемішувальнимилопастями відбувається багаторазове варіння з проміжним охолодженням, на яке дається 10-20 годин. Такий підхід дозволяє ягодам якісно просочуватися сиропом, зберігаючисвою цілісність.
Сумлінні виробники не допускають у виробництві варення ніяких зайвих штучних добавок, з метою отримати за кінцевий продукт більший прибуток. І все ж, домашнє варення залишається актуальним в усі часи.
Свіжі варення від Tasty MAGIC – це абсолютна екологічна чистота і повний спектр вітамінів, мінеральних сполук, органічних кислот. Ягоди вирощуються в природних умовах без застосування отрутохімікатів. Збір врожаю та переробка проходять вручну. А тому кожна баночка містить в собі не тільки смачний й корисний продукт, але ще частинку душевного тепла і турботи про здоров’я кожного споживача.